Usta sanatçı Ali Tekintüre Hayatını Kaybetti.!

Usta sanatçı Ali Tekintüre Hayatını Kaybetti.!

‘Senden Vazgeçmem’, ‘Seni Yakacaklar’, ‘Benim İçin Üzülme’, ‘Hangimiz Sevmedik’, ‘Tanrım Beni Baştan Yarat’, ‘Dilek Taşı’, ‘Sürünüyorum’ gibi şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre, uzun müddettir kanser rehabilitasyonu görüyordu.

 Bir müddettir yoğun bakım biriminde yatan Ali Tekintüre bu sabah hayata gözlerini yumdu.

AHMET SELÇUK İLKAN: ÇOK DEĞERLİ BİR OZANI KAYBETTİK

Ali Tekintüre’nin 40 senelik arkadaşı Ahmet Selçuk İlkan, arkadaşının kaybının hemen peşinden duygularını şöyle dile getirdi: “Ülkenin şarkılarının haritasını birlikte çizdik. Beraber yazdık çalıştık. güzel şarkılar ülkeye kazandırdık. Şair olarak yazar olarak yol arkadaşımdı. Gönül arkadaşımdı. Hayatta birbirimize inandığımız arkadaşımdı. Ne yazık ki kaybettik. En son bir ay önce görüştüğümüzde hep tekrar MESAM İdare Heyeti masasına dönmek istiyordu. Haklarımızı aramak hesabına. Birlikte koştuk. Sıhhatine kavuşup yeniden telif hakları ile ilgili mücadele etmek istiyordu. Günümüzdeki şarkıların tenkidini yapıyordu. Elleri kalbe götüren şarkılar yazmamızı istiyordu. Bu ülkede daha güzel şarkılara yaraştığını söylerdi. Ne yazık ki kaybettik, ülkemizin çok değerli ozanını kaybettik. Değeri sıhhatinde bilinenlerden değildi. Eski sanatçılar gibi. Ne yazık ki ardından göz yaşları dökerek, kendi acımızı dindirmeye çalışacağız.”

“ARABESKİN ‘GERÇEK STAR’IYDI”

Istanbul Arabesque Project’ten Barbaros Akbulut, Tekintüre için arabeskin “Gerçek Star’ıydı” derken, “Cumhuriyet tarihinin en büyük şairlerinden biriydi. Acılarımızı, mutluluklarımızı, aşklarımızı mısralara döken, bizim müzikal yaşantımızda, şarkılarımızda, ilerlediğimiz yolda, tüm deneyimiyle bize sebep olan, gösteren, çok sevdiğimiz çok büyük bir ağabeyimizdi. Çok çok üzgünüz. Ali Tekintüre’nin mütevaziliğinin, samimiyetinin, insaniyetinin ve sanatçı kişiliğinin tüm müzisyenlere ders olmasını isteriz. Bizim için öyle. Saygıyla önünde eğiliyoruz. Nurlar içinde yatsın” izahını yaptı.